چهارشنبه 28 شهريور 1397   20:31:35
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1396/6/22 چهارشنبه
معاون اقتصادی: شرح وظایف دستگاه ها در امور زنان و خانواده تدوین شود/ اعتبارات رفاهی حوزه بانوان لحاظ گردد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: اعتبارات رفاهی لازم برای حوزه بانوان و خانواده به ویژه زنان سرپرست خانوار این استان توسط متولیان امر و دستگاه های مختلف اجرایی استان لحاظ شود.
مجید محنایی در کارگروه زنان و خانواده استان با اشاره به گسترش روزافزون انواع آسیب های اجتماعی و فرهنگی در جامعه، تاکید کرد: اعتبار در نظر گرفته شده برای بخش های فرهنگی و اجتماعی این استان جوابگوی رفع مشکلات امور زنان و خانواده استان نیست.
وی با اشاره به اینکه، شرح وظایف دستگاه های اجرائی استان در رابطه با امور زنان و خانواده تدوین می شود، افزود: فعالیت های دستگاه های اجرائی استان در خصوص عملکرد آنها در حوزه بانوان مورد ارزیابی قرار می گیرد.
محنائی اظهار داشت: برای این منظور فرمی تهیه می شود که براساس آن فعالیت های انجام شده و برنامه های مورد نظر دستگاه های اجرایی در حوزه زنان و خانواده قابل بررسی و ارزشیابی خواهد بود.
معاون امور اقتصادی استانداری برلزوم توجه بیش از پیش به زنان سرپرست خانواده ها تاکید کرد و  ابراز داشت: از مجموع 30 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان 16 هزار زن سرپرست خانواده هستند.
وی اظهار داشت: شهرداری های یاسوج و دوگنبدان با در نظر گرفتن استانداردهای لازم مکلف به تجهیز و توسعه پارک بانوان در این 2 شهر هستند.
محنایی بیان کرد: شهرداری های دیگر شهرهای استان هم باید هر چه سریعتر نسبت به ساخت و راه اندازی پارک ویژه بانوان اقدام کنند.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری هم گفت: تدابیر لازم به منظور اختصاص 2 ساعت در هفته برای ورزش بانوان شاغل استان اندیشیده شود زیرا هم اینک محدودیت هایی در این راستا وجود دارد.
فریبا رحمان پور افزود: پارک بانوان یاسوج کمتر از یک سال قبل افتتاح و راه اندازی شده و باید وسایل و تجهیزات آن متناسب با گروه های سنی مختلف باشد.
ج/238
 

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما