چهارشنبه 28 شهريور 1397   21:07:28
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1396/7/10 دوشنبه
معاون اقتصادی: اهداف برش استانی بسته حمایت از کارگاه های تولیدی طی 5 سال اعلام شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: اهداف کمی برش استانی بسته حمایت از کارگاه های تولیدی صنایع دستی طی 5 سال اعلام شد.
مجید محنائی افزود: براساس برش استانی اهداف کمی تدوین بسته حمایت از کارگاه های تولیدی صنایع دستی و فرش و اجرای آن طی پنج سال(1395 لغایت 1399) توسعه کارگاه صنایع دستی روستائی در 17 روستا و 79 واحد انجام گرفته و یا خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: طی سال های 1396 تا 1399 تعداد چهار گارگاه بزرگ صنایع دستی با تاکید بر بازاریابی مورد حمایت قرار خواهد گرفت.
محنائی تصریح کرد: با عنایت به نقش صنایع دستی در اقتصاد مقاومتی و ایجاد پلی میان اقتصاد و فرهنگ می توان دو رویکرد را مطرح کرد که هم صادرات غیرنفتی استان را افزایش دهد و به تبع آن زمینه اشتغال را فراهم سازد و هم بستری برای معرفی بهتر و فراگیر فرهنگ و هنر استان و ایران باشد.
معاون امور اقتصادی استانداری تاکید کرد: دستگاه های اجرائی استان از تسهیلات بسته حمایت از صادرات استفاده کنند.
محنائی افزود: با عنایت به ابلاغ بسته حمایتی توسعه صادرات غیرنفتی در چارچوب برنامه ملی پیشبرد برون گرائی اقتصاد، مدیران جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، گردشگری و صنایع دستی و سایر مدیران ذیربط از ظرفیت برنامه های حمایتی و تشویقی توسعه صادرات غیرنفتی در استان بهره گرفته تا زمینه افزایش صادرات فراهم گردد.
به گفته وی، استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، منابع بانکی و بودجه ای با نرخ سود کمتر از مصوبه شورای پول و اعتبار، پرداخت تمام یا بخشی از هزینه های صدور کالاها، اخذ جایزه صادراتی، سپرده گذاری بانک های کارگزاری خارجی، تسهیلات گمرکی و... بخشی از برنامه های حمایتی و تشویقی است.
ج/238
 


آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما