يكشنبه 30 تير 1398   09:36:11
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1396/8/1 دوشنبه
معاون اقتصادی از سرمایه گذاری 1500 میلیارد ریالی در تامین برق استان خبر داد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه وبویراحمد از سرمایه گذاری یکهزار و 500 میلیارد ریالی در تامین 80 مگاوات برق پایدار و مطمئن استان خبر داد.
محید محنائی افزود: با توجه به اهمیت سرمایه گذاری و جلب سرمایه گذار برای احداث نیروگاه های تجدید پذیر و مولد مقیاس کوچک گاز سوز و همچنین تامین برق مطمئن و پایدار شبکه برق، یکهزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و یا می شود.
 وی اظهار داشت: با این اقدام 300 نفر در دوره ساخت و 45 نفر در دوره بهره برداری مشغول می شوند.
به گفته وی در این خصوص مبادله قرارداد خرید تضمینی برق جهت احداث مولد مقیاس کوچک گاز سوز به ظرفیت 2 مگاوات با شرکت کنترل قدرت روبنا در شهرستان بویراحمد و 2 مگاوات با شرکت کوثر نیرو صنعت در شهرستان بهمئی انجام که متقاضیان جهت دریافت وام از صندوق توسعه ملی از طریق شرکت توانیر به بانک معرفی و در حال پیگیری می باشد.
محنائی تصریح کرد: جهت جلب سرمایه گذار برای احداث دو نیروگاه 25 مگاواتی مقیاس کوچک در مناطق لیکک و سوق پیگیری در حال انجام است.
وی ادامه داد: صدور پروانه احداث نیروگاه تجدید پذیر و پاک برای شرکت اثر سازان بی همتا جهت احداث 10 مگاوات نیروگاه خورشیدی فتو ولتا پیک در شهرستان گچساران انجام و دیگر مراحل در حال انجام است.
معاون اقتصادی استانداری بیان کرد: صدور پروانه احداث مولد مقیاس کوچک گاز سوز به ظرفیت 16 مگاوات جهت شرکت دوار نیرو در شهرستان بویراحمد و 25 مگاوات جهت شرکت مدیریت فرایند های نیروگاهی ایرانیان در شهرستان گچساران انجام و دیگر مراحل در دست اقدام می باشد.
محنائی عنوان کرد: انتظار است، فرمانداران شهرستان های ذیربط، سازمان جهاد کشاورزی، ادارات کل  راه و شهرسازی، حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری استان به منظور تسهیل در امور سرمایه گذاری با جلب سرمایه گذاران و تامین زمین و صدور مجوز های لازم با شرکت توزیع نیروی برق استان و شرکت منطقه ای خوزستان همکاری نمایند.

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما